jump to navigation

Poszli na skróty Maj 3, 2006

Posted by krapkowice in krapkowice, kurier, teksty.
trackback

Temat Kuriera Rozebrano chodnik łączący os. Sady z resztą Otmętu

W ubiegły czwartek rozebrano chodnik łączący os. Sady z pobliskim kościołem, supermarketem Tesco i resztą Otmętu. Mieszkańcy Sadów są zbulwersowani.

Ze skrótu korzystają setki mieszkańców Otmętu – i to nie tylko tych z Sadów.
– Mieszkam na os. XXX-lecia i ze skrótu korzystam idąc na halę sportową czy do starostwa – mówi Piotr.
– Nie będę przecież chodził naokoło. To dodatkowe pół kilometra – dodaje.
Chodnik prowadzący w kierunku os. Sady powstał kilka lat temu z inicjatywy byłego proboszcza i wiernych z parafii pw. Zesłania Ducha Świętego. W czwartek chodnik został rozebrany na polecenie Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej 'Zjednoczenie', na terenie której ułożony był trotuar.
– Chodnik był robiony w czynie społecznym. Wyraziliśmy na to zgodę. Ale jeśli w zimie przyszło do posypywania, to nikt się nie kwapił. Nie będziemy przecież ponosić kosztów jego naprawy czy zimowego posypywania. Był on zrobiony jako tzw. samowolka – nielegalna zabudowa, bez pozwolenia, bez projektu, zgłoszenia. Jednak gdyby sobie ktoś coś zrobił, np. połamał nogę, spółdzielnia za to cywilnie odpowiada. Jedyne więc rozwiązanie to rozebranie chodnika – w imieniu prezesa Stefana Kowalczuka poinformowała nas przedstawicielka spółdzielni.

Pomimo braku chodnika ludzie nadal korzystają ze skrótu. Pogoda na razie dopisuje, ale co będzie po dłuższych opadach deszczu?
– To przecież skandal. Gdy kupowałam mieszkanie na Sadach, mówiło się o czekającym nas wysokim standardzie. Regularnie płacę czynsz, a jest coraz gorzej. Niedługo już całkiem to osiedle będzie odcięte od świata. Ja jeszcze mogę się przejść naokoło, ale co mają zrobić matki z wózkami lub nie – daj Boże – niepełnosprawni. Przecież chodnik prowadzący z osiedla kończy się stromymi schodami i skarpą. Nie ma nawet żadnego podjazdu – denerwuje się spotkana przy skrócie mieszkanka os. Sady.Podobnie myślą inni mieszkańcy.
– Bardzo 'wdzięczny' jestem Panu Prezesowi Spółdzielni za rozebranie chodnika łączącego Tesco, kościół i resztę Otmętu z osiedlem Sady. Widać że podoba się spółdzielni mieszkaniowej uprzykrzać życie swoim lokatorom. Teraz tylko pozostało ogrodzić całą tę łąkę płotem i nikt już tam nie wejdzie. Mam pytanie, a w zasadzie dwa: po pierwsze co stało się z płytkami chodnikowymi należącymi do ludzi a nie do spółdzielni (chodnik ten wykonany został w czynie społecznym), a po drugie, czy spółdzielnia nie mogłaby położyć tam normalnego chodnika, przecież żyjemy chyba w cywilizowanym kraju? – czytamy na internetowym forum Kuriera.

Poszli na skróty

Na pytanie, co stało się z płytami chodnikowymi, odpowiedzi nie uzyskaliśmy. Ale wszystko wskazuje na to, że nowego chodnika w tym miejscu nie będzie.
– Działka za Tesco, na której położony był chodnik, będzie przeznaczona do zbycia. Nie możemy jej więc teraz zabudowywać – odpowiedziano nam w spółdzielni 'Zjednoczenie'.
Do rozstrzygnięcia pozostaje teraz kwestia, na jakie kategorie podzielą się mieszkańcy po intensywnych opadach deszczu: na tych lubiących sporty ekstremalne (brodzących w błocie lub ryzykujący przejście pobliskim nieczynnym, pełnym odpadów tunelem, przebiegającym pod nieistniejącymi już torami) lub preferujących zdrowszy tryb życia, czyli nadrabianie pół kilometra drogi. Matki z wózkami, niepełnosprawni i osoby starsze są poza obiema kategoriami i w razie niepogody najlepiej niech w ogóle zostaną w domu.

Artur Jackowski

Reklamy

Komentarze»

1. ONE in the Blogsphere - Maj 21, 2006

Kaczyńskiego wpadki…

Panowie Kaczyńscy często nie wiedzą co mówią……

2. ONE in the Blogsphere - Maj 21, 2006

Koalicyjne próchno – różni ludzie o koalicji……

Waldemar Kuczyński, doradca ekonomiczny rządu Jerzego Buzka Mamy więc koalicję do rewolucji moralnej i do radykalnego poprawienia państwa. Tak jest na sztandarze. A pod sztandarem związek sił politycznych najbardziej wstecznych, najmocniej odwr…

3. maryannelove3547 - Kwiecień 8, 2016

u03a4u03b9 u03c3u03bfu03c5 u03b5u03c7u03b5u03b9 u03bau03b1u03bcu03b5u03b9 u03bf u03bcu03b9u03c7u03b1u03bbu03b7u03c2 ; u0391u03bd u03b4u03b5u03bd u03c Click https://twitter.com/moooker1


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: